Slovník pro mobilní telefony a tablety


Slovnik do mobilu a tabletu

Slovníky pro mobily a tablety se systémem iOS (iPhone a iPad)


Přehled slovníků pro iPhone a iPad, které lze instalovat z obchodu App Store, je ZDE (přehled cenově zvýhodněných kompletů slovníků) a ZDE (přehled všech jednotlivých jazykových verzí). Pro další informace a pro možnost nainstalování těchto slovníků do svého telefonu či tabletu hledejte v aplikaci App Store slovo "Langsoft". Zobrazí se tak všechny naše slovníky pro tento operační systém.

Velmi staré verze slovníků již bohužel nelze upgradovat, a to kvůli velkým změnám, které byly udělány v operačním systému iOS. Jediným řešením je pouze neupgradovat své zařízení (mobily, tablety) na nové verze operačního systému iOS nebo zakoupit a vyzkoušet novější verzi, která je ve vaší verzi iOS funkční. Slovník lze po vyzkoušení vrátit v době, stanovené App Storem. Během této doby máte možnost programy vyzkoušet. Z prodeje pak nevyplývají žádné další záruky a povinnosti aktualizací.

Slovníky pro Android


Další vývoj a prodej slovníků pro operační systém Android byl v roce 2022 ukončen. Uživatelé, kteří slovníky zakoupili, ale nemají je v mobilu nainstalované, si je mohou znovu nainstalovat ze zálohy Googlu. Pokud máte nový mobil, je podmínkou, aby byl v novém mobilu nastaven stejný uživatelský účet Googlu, jako byl v mobilu se kterým jste slovníky zakoupili. Viz https://support.google.com/googleplay/answer/113410?co=GENIE.Platform=Android&hl=cs. Slovní zásobu je u níže uvedených jazykových verzí nutné nakopírovat do adresáře imobidict ve vašem mobilu ručně. Po stažení souborů pro vaši jazykovou verzi slovníku soubory nakopírujte do složky "imobidict" ve vašem mobilu či tabletu. Složka "imobidict" se vytvoří při instalaci slovníku z Google Play (případně ji vytvořte ručně). Podmínkou je, aby příslušná jazyková verze slovníku, resp. jeho ovládacího programu, byla ve vašem zařízení z Google Play nainstalována.

Databáze pro:


Velký německo-český slovník XXL
Soubor slovníkových dat GRCS.SQLITE
Soubor s mluvenou výslovností SNDGR.SQLITE

Italsko-český slovník PCD
Soubor slovníkových dat ITCS.SQLITE
Soubor s mluvenou výslovností SNDIT.SQLITE

Španělsko-český slovník PCD
Soubor slovníkových dat SPCS.SQLITE
Soubor s mluvenou výslovností SNDSP.SQLITE

Taliansko-slovenský slovník PCD
Soubor slovníkových dat ITSK.SQLITE
Soubor s mluvenou výslovností SNDIT.SQLITE

Francúzsko-slovenský slovník PCD
Soubor slovníkových dat FRSK.SQLITE
Soubor s mluvenou výslovností SNDFR.SQLITE

Španielsko-slovenský slovník PCD
Soubor slovníkových dat SPSK.SQLITE
Soubor s mluvenou výslovností SNDSP.SQLITE

Veľký rusko-slovenský slovník XXL
Soubor slovníkových dat RUSK.SQLITE

Slovník cizích slov
Soubor slovníkových dat SCCS.SQLITE